CARBON X Starter Set Plus

Dekarbonizace motoru

VLASTNOSTI

Cílené čištění spalovací komory bez složité demontáže hlavy válců. Za účelem odstranění houževnatého a těžko přístupného znečištění v celé spalovací komoře, společnost bluechemGROUP ve svých laboratořích vyvinula zcela novou chemickou formulaci pro čištění spalovací komory. S Carbon X představujeme systém, který specificky a precizně odstraňuje i nepoddajné usazeniny v oblasti hlavy válců, na vstupních a výstupních ventilech, na koruně pístu a na tzv. „Top lands“ pístu (plocha pístu od nejvyššího pístního kroužku nahoře), čímž se zajistí tichý chod motoru, nízké emise, silný výkon a také úspora paliva.

Výsledek čištění spalovací komory:
– Obnovuje těsnost a plnící objem spalovací komory
– Zvyšuje komprese
– Redukuje oder
– Optimalizuje spotřebu paliva
– Zajišťuje tichý chod motoru a optimální spalování
– Zlepšuje vlastnosti motoru a výfukové emise
– Předchází problémům s motorem a tím i drahým opravám

vlastnosti
– Odstraňuje provozem způsobené usazeniny v celé spalovací komoře v oblasti hlavy válců, na vstupních a výstupních ventilech, na koruně pístu a na tzv. „Top lands“ pístu (plocha pístu od nejvyššího pístního kroužku nahoře)
– Dlouhá a cílená reakční doba bez demontáže hlavy válců, samotných válců a ventilů
– Účinné čištění i na těžko přístupných místech.
– Kompatibilní se všemi součástmi motoru, nenapadá povrchy a těsnění, nekorozivní.
– Aplikace se provádí na vypnutém motoru.
– Čisticí emulze s vysokým mazacím účinkem.

VIDEO

OBLAST POUŽITÍ

Vhodný pro všechny benzinové a dieselové motory.
Pomocí produktu lze čistit, demontované sací potrubí, EGR ventil, škrtící klapky, zapalovací svíčky, všude tam kde se nachází karbon, nicméně je třeba nechat pěnu působit i cca 20 minut, případně podle znečištění zopakovat 2-3 krát čistící proces.
Foto:

APLIKACE

Tajemství této vysoké účinnosti je ukryto v kombinaci chemických vzorců a dlouhém a cíleném výzkumu. Carbon X se aplikuje při vypnutém motoru. Není však nutná demontáž hlavy válců, samotných válců, či ventilů. Velmi stabilní pěna komponentu K1 se jednoduše nastříká do spalovací komory přes zapalovací svíčky nebo vstřikovací otvor, kde se dostane do každého koutku spalovací komory a rozpustí veškeré usazeniny. V průběhu následujících 15-20 minut probíhá ve spalovací komoře intenzivní čištění. Po uplynutí této doby se aplikuje komponenta K2, který vyvolá chemickou reakci. Nastane zkapalnění čistící pěny a navázání rozpustných nečistot do jednoho celku, emulze, která se následně odsaje pomocí Carbon X extraktoru. Případné zbytky produktu Carbon X jsou neškodné, protože Carbon X není korozivní (žíravý, leptavý) a nenapadá povrch spalovací komory. Navíc komponenta K2 obsahuje speciální aditiva, které mají vysoký obsah mazacích složek.

Carbon X – K1
Složka K1 je speciálně vyvinutá čisticí pěna, která rozpouští a odstraňuje provozem způsobené znečištění v celé spalovací komoře. Odstraňuje karbonové zbytky ve vrchní části válců, částečně na ventilech, pístních kroužcích a na pístu samotném. Pokud je motor nastaven na překrývání, je možné úplně vyčistit i vstupní a výstupní ventily a sedla ventilů. Složka K1 není agresivní vůči těsněním a je vhodná pro všechny motorové komponenty.
Vložte hadičku přes vhodný otvor (například přes otvor žhavicí svíčky) Nastříkejte složku K1 do spalovací komory. Produkt zvýší svůj objem a začne expandovat. Jakmile začne pěna vycházet ven, ukončete dávkování a nechte působit cca 15-20 min. Potom přetočte motor o půl stupně aby se změnila pozice pístů a ventilů a znovu aplikujte aktivní pěnu K1, tento proces opakujte 4 krát po sobě se szložkou K1. Následně pokračujte v čistícím procesu pomocí složky K2. Čisticí pěna postačuje na 8 válců – záleží na objemu motoru.

Carbon X – K2
Složka K2 zkapalňuje čistící pěnu (K1) a váže rozpuštěné znečištění do emulze. Tento proces je nezbytný k tomu aby bylo možné emulzi odsát pomocí Carbon X extraktoru. Navíc složka K2 obsahuje aditiva, které snižují tření a opotřebení kovových povrchů. Tyto aditiva se vyznačují vysokou přilnavostí. Výsledkem je, že ošetřené povrchy jsou chráněny a dosahuje se optimální mazání během startování.
Složku K2 aplikujte asi 20 min. po aplikaci složky K1. Vložte hadičku do otvoru a hojně nastříkejte produkt K2, nechte působit 4-5 minut. Následně odsajte vzniklou emulzi pomocí extraktoru. Pokud je to nutné, proces opakujte. Na zkontrolování výsledku můžete použít endoskopickou kameru. Po aplikací K2 a odsátí nečistot, příkře otvory hadrem a preštartujte motor.

Po čištění doporučujeme provést výměnu motorového oleje.
Pro optimální výsledek doporučujeme použít dodatečné čištění sacího traktu pomocí  zařízení Clear Flow a produktu Triple X.

Nový systém čištění spalovací komory Carbon X byl oceněn v Německu Cenou za inovaci!

Porota German Innovation Award ocenila inovaci představenou loňského roku s vysokým hodnocením Vítěz v kategorii „Excellence in Business to Business – Chemical Industry“. Společnost BluechemGROUP představila čisticí systém Carbon X – který umožňuje cílené odstranění i nejodolnějšího znečištění v celé spalovací komoře bez demontáže hlavy válců. Carbon X je vhodný pro dieselové i benzínové motory. Inovativní čistící systém Carbon X výrazně zlepšuje chod motoru a optimalizuje spalování paliva.

DÁVKOVÁNÍ A DOBA PŮSOBENÍ 

ml 6x(K1 500 ml + K2 500 ml )+ Extraktor + Endoskopická kamera
cas Jedna čistiaca pena postačuje na 8 valcov – záleží od objemu motora.

ODKAZ NA ČLÁNEK

…dekarbonizace

OBSAH 6x(K1 500ml + K2 500ml) + 1 x Extraktor + 1 x endoskopická kamera
KÓD PRODUKTU 34144
[al2fb_like_button]